Co to jest Coaching?

To o wiele więcej niż tylko rozmowa!

          Rozmowa Coachingowa jest tak skutecznym narzędziem między innymi dlatego,że porządkuje proces myślenia, planowania, podejmowania decyzji i działania. Zamiast tylko mówić o swoich potrzebach, poruszasz się w obrębie pewnego schematu, który zmusza do uściślenia celu, przeanalizowania nowych opcji, podjęcia stanowczych decyzji i poddania swoich działań weryfikacji.

          Coaching to nic innego jak proces w którym poszukujesz, odkrywasz, wdrażasz, zmieniasz realizujesz, a co? Spokojnie… pomogę Ci to ustalić, oczywiście wszystko oparte jest na Twoich priorytetach, mówisz czego potrzebujesz, z czym przychodzisz i się dzieje… to praca głownie na zasobach – na tym co masz w sobie. Rolą Coacha jest zadać Ci odpowiednie pytania, towarzyszyć Ci w procesie zmiany.

          W Coachingu skupiamy się na tym co teraz, staramy się zaakceptować przeszłość (ale nie zapomnieć o niej) i skupić się na działaniu, na rozwiązaniu, na zmianie i to Ty jesteś za to odpowiedzialny, bo masz w sobie siłę. W coachingu prywatnym jest też przestrzeń na to by mówić o swoich emocjach, przeżyciach, myślach, słabościach, dlatego, że wykorzystuję w coachingu elementy psychoedukacji, które są niezbędne w trakcie procesu, które pomagają zrozumieć siebie i swoje działania.